A Selye János Gimnáziumban két rendhagyó irodalomórára került sor 27-én, csütörtökön a magyar széppróza napja alkalmából. Z. Németh István, Bese Bernadett és Jancsó Péter egy-egy órát tartottak meg.
Jancsó Péter a 2. D osztálynak tartott órát, ahol a diákokkal arról beszélgetett, mely szerzőket tartanak aktuálisnak és fontosnak a mai fiatalok. Miután az előadó elnyerte a diákok bizalmát, az írásra terelődött a szó. Arról beszélgetett az osztály, hogy mitől lesz jó egy írás, hogyan kell jó fogalmazást írni. Végül a fiatal szerző felolvasta két írását is a tanulóknak.
Bese Bernadett az 1.C osztályban beszélgetett a diákokkal elsősorban a kortárs irodalomról, a tehetséggondozásról és a kötelező olvasmányokról. Szóba került az alkotás, a pályázatok, mentor táborok működése, hogy hogyan kell elkezdeni egy történetet, és hogy egyáltalán ki számít írónak.
A beszélgetések sikeresek voltak, a diákok aktívan bekapcsolódtak az órába.




